O boji řetězem způsobem COMBAT KEMPO
Rok vydání: 2010
Formát: brož., 168x230 mm, 144 s.
Žánr: Sport, posilování, zdraví
ISBN: 978-80-7420-010-6
Běžná cena:
208 Kč
Akční cena:
188 Kč
(ušetříte 10 %)
O boji řetězem způsobem COMBAT KEMPO
Kniha O boji řetězem představuje značně ucelený pohled na použití poměrně neznámé a nepříliš rozšířené zbraně, jakou řetěz bezesporu je. Ukazuje možnosti a výhody ve střetu s útočníkem a upozorňuje na překvapivě univerzální použití a» už řetězu, opasku nebo jiného předmětu podobného alespoň rozměry. Publikace přehledně ukazuje, jak řetěz může být zajímavý a účinný v obraně, a to i když se nahradí třeba opaskem, srolovaným ručníkem… Manriki gusari neboli řetěz se silou deseti tisíc mužů není jen zbraní obohacující arzenál ninjů, může být i použit k spoutání útočníka.

Kniha provází čtenáře, zájemce a potenciálního studenta základy použití manriki gusari proti různým způsobům napadení. Je rozčleněna na dvě části, popisující techniky zachycující a úderové. Autor použil pro větší názornost popisu techniky komiksové obrázky. Značná část je věnována popisu krytí a pohybu při akci, nebo» není důležité zasáhnout, ale nebýt zasažen.
Poznámka
O škole COMBAT KEMPO

COMBAT KEMPO existuje v ČR od roku 1991. Jako bojový styl se nedá zařadit ani mezi klasické styly, ani mezi bojové sporty jako například karate nebo judo. COMBAT KEMPO je moderní bojové umění u jehož zrodu stálo hlavně Shorinji Kempo, založené v roce 1911 Doshin Soem. Oproti klasice bylo COMBAT KEMPO obohaceno o boj s nožem, hanbo, dvojicí tambo nebo tessenem, kusarifundo nebo páskem a trochu lašování s ken-jutsu. Ke všem zbraním je přidáno i použití předmětů denního využití jako je tužka, deštník nebo třeba kufřík či taška… Combat kempo, by» moderní bojový styl, klasiku ani v nejmenším nezavrhuje, učí trpělivosti, pečlivosti a pokoře. V tomto stále rychlejším a povrchnějším světě ji není nikdy dost...
Bestsellery