Zpěvník Abraka dabraka
Rok vydání: 2009
Formát: brož., 250x173 mm, 92 s.
Žánr: Pro děti a mládež
ISBN: 978-80-86078-92-2
Běžná cena:
379 Kč
Akční cena:
325 Kč
(ušetříte 14 %)
Zpěvník Abraka dabraka
Vážení a milí učitelé českého jazyka, hudební výchovy a knihovníci, představujeme zpěvník nových písniček ABRAKA DABRAKA, zhudebněných veršů českých básníků. Je určen pro tvořivé učitele MŠ, ZŠ i ZUŠ, kteří hledají při tvorbě ŠVP nebo pro jejich rozšíření nové hudební materiály.

Komplet obsahuje CD a zpěvník se zbrusu novými písničkami hudebního skladatele, klavíristy a improvizátora Jiřího Pazoura na texty českých básníků píšících pro děti – J. Žáček, J. Kainar, Fr. Hrubín, J. V. Sládek, I. Dvořáková. Jednu z melodií otextoval i Jiří Suchý. K CD vychází zpěvník s notovými zápisy melodických linek s akordovými značkami, jak to znáte například ze Zpěvníku Uhlíře/Svěráka. Pro radost a příjemné poslouchání dětí obsahuje CD i recitované básničky.

Vzhledem ke kvalitě textů je v ZŠ možné mezipředmětové propojení hudební výchovy s českým jazykem, pro ZUŠ je tu kromě materiálu pro pěvecké sbory, skladba pro mladé instrumentalisty v komorním duchu s doprovodem klavíru. Některé písně jsou naopak tematicky i zpracováním vhodné pro hudebně pohybovou práci s dětmi v MŠ.

Písničky nazpívaly Jitka Molavcová a Kamila Barochová, u některých i s doprovodem dětského hlasu.
Bestsellery