Natálie Bakalářová: Anglická cvičení pro gymnázia, střední a jazykové školy a 2. stupeň ZŠ

Jak je psáno již v úvodu k našim angličtinám, je správné, že se používá a prosazuje komunikativní způsob výuky, ale bez důkladného procvičení je obtížné použít v praxi to, co se sice teoreticky naučíme, ale nedostatečně procvičíme. Je třeba si nejprve zkusit vytvořit desítky až stovky vět na daný gramatický jev, abychom ho byli schopni použít v běžném hovoru. Proto je nutný určitý dril.

Možná díky špatné znalosti anglického jazyka nebo neschopnosti vyložit danou látku českým autorem vzniklo mnoho nekvalitních učebnic, které studenty moc nenaučily. Možná i z tohoto důvodu se i Česká republika svezla na trendu anglických učebnic (Project English, Headway, aj.). Tyto učebnice jistě nemůžeme zavrhovat, ale musíme vzít v úvahu jeden důležitý fakt, který je u nás často opomíjen. Anglické učebnice se tisknou v unifikované podobě a výklad v nich nebere v úvahu, že německému studentovi dělají jiné potíže, než jaké dělají studentu českému a díky unifikované podobě pro celý svět pochopitelně konkrétní problém nepodají tak, aby mu student perfektně porozuměl.

Proto učebnice Anglická cvičení obsahuje kvalitní a srozumitelný český výklad a velké množství opakovacích cvičení. Samozřejmostí je i klíč ke všem cvičením a výhodou je i slovník, který obsahuje vybraná slovíčka z celé učebnice, které by nemusel student znát.

Podívat se můžete také na ukázky.

Školy, které si objednají jakoukoliv knihu z naší produkce, dostávají automaticky 20% slevu a při nákupu učebnice pro celou třídu (nad 20 ks) neplatí žádné poštovné. Abyste si o učebnicích udělali lepší obrázek, můžete si o nich přečíst v širších anotacích a stáhnout si pro lepší přehled ukázky z těchto knih.

ISBN 80-86078-56-6, brož. 168x230 mm, 296 s., cena 350 Kč